O Akademii

Akademia Piłkarska stworzona ku rozwojowi piłki nożnej w gminie Zagórz. Działa na zasadzie Uczniowskiego klubu sportowego i jest skierowana dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Młodzi zawodnicy trenuje pod okiem wykwalifikowanych, młodych trenerów a treningi prowadzone są głownie w formie gier i zabaw. Wyróżniającym aspektem Kolejarza jest to że zajęcia prowadzone dodatkowo w języku angielskim.

Metody, które stosujemy na naszych zajęciach to:
  • Narodowy Model Gry PZPN,
  • Angielski System Szkolenia Młodzieży THE FA, Four Corners,
  • Metoda szkolenia Coerver Coaching,
  • Chelsea Development Program.
6 głównych punktów Akademii to:
  1. Dobra zabawa
  2. Zdrowe odżywianie
  3. Nauka
  4. Pewność siebie
  5. Współzawodnictwo
  6. Szacunek

Treningi przeprowadzane są w popołudniowych godzinach w określonych dniach dla każdej lokalizacji. Lokalizacje obejmują: Zagórz (Zasław, Stary i Nowy Zagórz, Wielopole, Zahutyń, Dolina), Poraż ( Mokre, Morochów ), Czaszyn ( Tarnawa, Łukowe, Średnie Wielkie ).

Akademia skupia sie na jednostkach indywidualnych, dzięki czemu każdy zawodnik po przejściu wszystkich etapów szkolenia będzie cieszył sie ogromną pewnością siebie, niesamowitą kreatywnością oraz bardzo wysokim ilorazem inteligencji emocjonalnej, psychospołecznej oraz tej najważniejszej logistyczno matematycznej.

Piotrek Kowalski
Piotr Kowalski
Założyciel
Wykwalifikowany trener w systemie angielskiej piłki nożnej, posiadający niezbędny certyfikaty do pracy z młodzieżą posiada m.in. uprawnienia Coerver Coaching, uprawnienia do udzielania pierwszej pomocy. Skończył szkołę College o kierunku sportowym w Anglii, pracował w szkołach podstawowych w Anglii jako nauczyciel wychowania fizycznego. Podczas swojej pracy w angielskich akademiach wyszkolił zawodników, którzy trafiali do szkółek takich jak : Q.P.R, Chelsea, Watford. Został zaproszony do głównej siedziby Akademii Chelsea Londyn, gdzie mógł zapoznać się z systemem szkoleniowym londyńskiej drużyny. Jego ostatnim trenerskim osiągnięciem jest to, że Jego wychowanek trafił na 6-tygodniowy trial do szkółki Chelsea Londyn. Jego główna wizja to szkolenie zawodnika jako indywidualności, która cechuje się dużą pewnością siebie, kreatywnością i inteligencją.